Farinelli - ostatni kastrat

Już 26 listopada zapraszamy na Speaking Concert, Farinelli – ostatni kastrat?, jest to kolejna odsłona autorskiego cyklu koncertów edukacyjnych Fundacji Fabryka Sztuki.Poprzez fuzję muzyki, multimediów i tradycji zaprezentujemy Państwu historię Farinellego, człowieka obdarzonego „anielskim głosem”, który dysponując imponującą 3 -oktawową skalą głosu był mistrzem występującym w najsłynniejszych europejskich operach. Błyskotliwe komentarze charyzmatycznego dyrygenta Marcina Sompolińskiego oraz autorskie filmy czy prezentacje sprawią, że będziecie chcieć więcej.

A czego dowiedzieliśmy się z poprzednich koncertowych śledztw? Między innymi jaki status majątkowy posiadał Antonio Vivaldi lub jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się interwencją służb porządkowych oraz kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci. A już w listopadzie kolejny temat, kolejne śledztwo, kolejny wyjątkowy Speaking Concert, w którym dowiemy się, że Carlo Broschi – Farinelli z pewnością nie był ostatnim kastratem, ale za sprawą filmu zyskał największą sławę. Jego życiorys stanie się kanwą fascynującej opowieści o fenomenie dziecięcego głosu w męskim ciele. Opowieść o Farinellim to także podróż w świat barokowej opery, pełnej rozmachu, przepychu i intryg. W trakcie wieczoru odpowiemy na pytania:

- Od czego kastraci byli odcięci?

- Co łączy Farinellego z Ronaldo?

- Co Farinelli otrzymał od trzech króli?

26 listopada 2016
sobota
18:00

Farinelli - ostatni kastrat

Miejsce: Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Już 26 listopada zapraszamy na Speaking Concert, Farinelli – ostatni kastrat?, jest to kolejna odsłona autorskiego cyklu koncertów edukac ...

więcej >>