Premiera filmu "Wzór na utwór - czyli nauka i muzyka"

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej:
Dariusz Matysek
produkcja@fabryka-sztuki.com.pl
516 125 835

Wzór na utwór – czy jest jeden, niezmienny i czy zawsze się sprawdza? czy podlega przekształceniom? A przede wszystkim - czy istnieje na pewno?

Film Między nutami. Wzór na utwór – czyli nauka i muzyka pozwoli spojrzeć na problem związków wiedzy ze sztuką bez stereotypów i uproszczeń. Zapraszamy w podróż do źródeł wiedzy, która brzmi harmonią sfer. Zapraszamy w podróż do źródeł muzyki, do liczb i idealnych proporcji, inspirujących kompozytorów przez wieki…

Zdjęcia do filmu powstawały na przestrzeni kilku miesięcy w różnych miastach Polski, kryjących zaskakujące naukowo-muzyczne ciekawostki. Odwiedziliśmy historyczne sale wykładowe, sceny koncertowe i stylowe wnętrza, nawiązujące do tradycji kameralistyki. Dotarliśmy też do niezwykłych wynalazków, które nie powstałyby bez muzycznych inspiracji. Do współpracy udało nam się zaprosić samego Alberta Einsteina, a na ekranie, poza pomysłodawcą i reżyserem obrazu, Marcinem Sompolińskim, pojawi się znakomita lutnistka młodego pokolenia, Klaudyna Żołnierek. Po ostatni filmowy szlif wybieramy się aż za ocean – jeśli nasze plany się powiodą, w filmie nie zabraknie nawet… noblistów!

Wzór na utwór – czyli nauka i muzyka powstał w ramach IV Ogólnopolskiego Programu Nie boję się muzyki, adresowanego do dzieci i młodzieży i jest kontynuacją serii edukacyjnej Między nutami. Poprzednia realizacja filmowa, Po diabła orkiestrze dyrygent? zdobyła nagrodę Złotego Kopernika na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Podkastów Edukacyjnych EDUKINO.

Program Nie boję się muzyki jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

 

29 września 2016
czwartek
10:45

Premiera filmu "Wzór na utwór - czyli nauka i muzyka"

Miejsce: Nowe Kino Pałacowe, CK Zamek

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej:Dariusz Matysekprodukcja@fabryka-sztuki.com.pl516 125 835 Wzór na utw&o ...

więcej >>